Планування у сільському господарстві. Мрія чи реальність?
21 жовтня 2020
Поділитися:
Сьогодні ставлення до планування діяльності в сільському господарстві у багатьох керівників неоднозначне. Пов’язано це, в першу чергу, з впливом на виробничий процес багатьох факторів, в тому числі і погоди, а її прогнозувати важко. І тим не менше планування – це реальний дієвий інструмент ефективного управління агропідприємством, якщо використовувати грамотне програмне забезпечення.
З чого зазвичай починається планування в сільському господарстві? З плану посіву, вибору технології виробництва і, як результат, формування технологічної карти. Уже в цей момент думки керівника і підлеглих зазвичай розходяться.
Керівник хоче бачити техкарту на кожне поле, а підлеглі в один голос кричать, вистачило б їм часу в термін розрахувати хоч культуру в цілому. Все це – наслідки високої трудомісткості. І це ми ще не торкнулися аналізу, зіставлення даних «плану» і «факту», формування декількох планів (оптимістичного, песимістичного). Що ж робити керівнику? Шукати відповідний інструмент!
До недавнього часу, безперечним лідером серед інструментів планування був Excel, навіть незважаючи на його багато недоліків: погано працює з великими файлами, немає план-фактного аналізу, історії розрахунків та ін.
Сьогодні сільгоспвиробники мають можливість застосовувати сучасний засіб для отримання достовірної інформації про діяльність компанії – спеціалізовану програму, для обліку з сільському господарстві «Бухгалтерія сільськогосподарського підприємства для України». Це галузеве рішення «РАСК. ІН-АГРО», яке успішно використовують у своїй діяльності вже більше 4000 компаній України.
Спеціально для планування діяльності сільгосппідприємства розроблена конфігурація «ІН-АГРО: Управлінський облік на сільськогосподарському підприємстві. Техніко-економічне планування в рослинництві». Даний програмний продукт допоможе вам:
- планувати структуру посівів;
- створювати базу технологій;
- формувати технологічні карти;
- розраховувати потреби в матеріалах, робочій силі, техніці, сторонніх послугах, грошах;
- визначати планову собівартість продукції;
- розраховувати витрати елеваторів і струмів на доопрацювання і зберігання зерна.
Крім того, у вас з’явиться можливість планувати дохідну частину:
- збір врожаю;
- переробку зерна;
- реалізацію продукції.
В результаті, Ви зможете оцінити прибутковість різних сценаріїв ведення господарської діяльності та проаналізувати потенційний вплив різних чинників на фінансовий результат і прийняти правильне рішення.
Компанією “РАСК. ІН-АГРО” розроблений ряд продуктів для автоматизації обліку і управління на сільськогосподарських підприємствах:
ІН-АГРО: Бюджетування
ІН-АГРО: ТІК
ІН-АГРО: Оперативний склад
ІН-АГРО: Оперативний транспорт
ІН-АГРО: Помічник агронома
Поділитися: