Головна/Статті/

Планування у сільському господарстві. Мрія чи реальність?

Планування у сільському господарстві. Мрія чи реальність?

21 жовтня 2020

Сьогодні ставлення до планування діяльності в сільському господарстві у багатьох керівників неоднозначне. Пов’язано це, в першу чергу, з впливом на виробничий процес багатьох факторів, в тому числі і погоди, а її прогнозувати важко. І тим не менше планування – це реальний дієвий інструмент ефективного управління агропідприємством, якщо використовувати грамотне програмне забезпечення.

З чого зазвичай починається планування в сільському господарстві? З плану посіву, вибору технології виробництва і, як результат, формування технологічної карти. Уже в цей момент думки керівника і підлеглих зазвичай розходяться.

Керівник хоче бачити техкарту на кожне поле, а підлеглі в один голос кричать, вистачило б їм часу в термін розрахувати хоч культуру в цілому. Все це – наслідки високої трудомісткості. І це ми ще не торкнулися аналізу, зіставлення даних «плану» і «факту», формування декількох планів (оптимістичного, песимістичного). Що ж робити керівнику? Шукати відповідний інструмент!

До недавнього часу, безперечним лідером серед інструментів планування був Excel, навіть незважаючи на його багато недоліків: погано працює з великими файлами, немає план-фактного аналізу, історії розрахунків та ін.

Сьогодні сільгоспвиробники мають можливість застосовувати сучасний засіб для отримання достовірної інформації про діяльність компанії – спеціалізовану програму, для обліку з сільському господарстві «Бухгалтерія сільськогосподарського підприємства для України». Це галузеве рішення «РАСК. ІН-АГРО», яке успішно використовують у своїй діяльності вже більше 4000 компаній України.

Спеціально для планування діяльності сільгосппідприємства розроблена конфігурація «ІН-АГРО: Управлінський облік на сільськогосподарському підприємстві. Техніко-економічне планування в рослинництві». Даний програмний продукт допоможе вам:

  • планувати структуру посівів;
  • створювати базу технологій;
  • формувати технологічні карти;
  • розраховувати потреби в матеріалах, робочій силі, техніці, сторонніх послугах, грошах;
  • визначати планову собівартість продукції;
  • розраховувати витрати елеваторів і струмів на доопрацювання і зберігання зерна.

Крім того, у вас з’явиться можливість планувати дохідну частину:

  • збір врожаю;
  • переробку зерна;
  • реалізацію продукції.

В результаті, Ви зможете оцінити прибутковість різних сценаріїв ведення господарської діяльності та проаналізувати потенційний вплив різних чинників на фінансовий результат і прийняти правильне рішення.

Компанією “РАСК. ІН-АГРО” розроблений ряд продуктів для автоматизації обліку і управління на сільськогосподарських підприємствах:

ІН-АГРО: Бюджетування
ІН-АГРО: ТІК
ІН-АГРО: Оперативний склад
ІН-АГРО: Оперативний транспорт
ІН-АГРО: Помічник агронома

 

12.07.2021

Чи можна повернути або обміняти програмний продукт BAS?

Всі ми звикли, що більшість товарів можна обміняти або повернути протягом  14 днів з дня покупки. Це врегульовано Законом України «Про захист прав споживачів». Та чи можна обміняти/повернути програму?

Читати більше

26.10.2020

Про бізнес-процеси із власного досвіду

Що таке бізнес-процес і навіщо переходити від технологічної моделі управління бізнесом до процесно-орієнтованої.

Читати більше

21.10.2020

Як обрати програму для обліку та управління підприємством

Перш, ніж приступати до вибору програми для обліку та управління, сформулюйте основні завдання, які Ви хочете вирішити, і цілі, які плануєте досягти за допомогою програмного продукту.

Читати більше