Головна/Статті/

Про бізнес-процеси із власного досвіду

Про бізнес-процеси із власного досвіду

26 жовтня 2020

Бізнес процес

Поняття, що з’явилось у 70-х роках ХХ-го століття. Цей популярний термін, що часто звучить від бізнес-консультантів, консалтерів та навіть коучів. Ми ж у команді РАСК. ІН-АГРО, обговорюючи автоматизацію бізнес-процесів із замовниками, часто стикаємось з розмитістю цього поняття: для деяких це функції конкретних співробітників, для інших – технологічний ланцюг дій, що призводить до появи конкретного продукту чи послуги.

Виходячи з нашого 18-річного досвіду автоматизації бізнес-процесів

Ми навчились детально аналізувати бізнес клієнтів та прийшли до висновку, що бізнес-процес – це описана логічна послідовність дій команди людей для досягнення цілі бізнесу. Так, саме команди, адже в будь-якому процесі задіяні завжди декілька людей, навіть якщо здається, що людина працює сама.

Наприклад, художник, що працює в творчій студії в цілковитій самотності, купує матеріали у постачальника, продає картини на аукціоні чи малює  за замовленням конкретної людини, організовує виставки, надихається спілкуванням з іншими митцями. Цей бізнес-процес задіює багатьох людей. Говорячи про більш складні системи бізнесу та виробництво, в бізнес-процесі приймають участь сотні, а інколи і тисячі фахівців.

Ми вважаємо, що саме людина є центром бізнес-процесу

Адже коли ключові функції чи послідовності дій виконує обладнання, комп’ютер, станок за заданими параметрами – це скоріше технологічний процес, що має очікуваний результат. У випадку ж, коли набір певних послідовних дій виконує людина – виникає багато неочікуваних моментів, що можуть змінювати кінцевий результат. І варіативність дій кожного співробітника може як додати креативу та призвести до свіжих, нестандартних рішень, так і не виправдати очікування власника бізнесу через комунікативні помилки, викривлення переданої інформації чи прийняття алогічних рішень у зв’язку із суб’єктивними факторами: самопочуттям, настроєм чи особистими справами.

У багатьох сферах свобода вибору спеціалістом способу досягнення поставленої цілі саме і визначає прибутковість бізнесу. Це, безсумнівно, сфера мистецтва, шоу-бізнес, розробка дизайну, винаходів і все, що пов’язано з творчістю.

Та у сферах, де важливо кожного разу досягати однакового, стандартизованого, чіткого та прогнозованого результату, бізнес-процеси потребують детального вивчення. Описання бізнес-процесу «як є зараз», аналіз ефективності використання та втрат часу, фінансів з подальшим розробленням варіантів його трансформації до стану «як має бути» надзвичайно важливо для виробничих, фармацевтичних, промислових, харчових підприємств та компаній сфери послуг. Так стає можливим досягти кращого результату за допомогою наявних ресурсів та надавати споживачам товари чи послуги завжди однакової якості, цінності та зі стабільним сервісом.

Якщо Ви бажаєте, щоб бізнес працював точно та злагоджено

А ТОП менеджери мали можливість бачити компанію як схему взаємодії бізнес процесів і швидко виявляти слабкі ланки для гнучкого управління, радимо замислитись над описом наявних бізнес-процесів та їх трансформацією. Як свідчить досвід наших клієнтів, це дає реальні результати в грошовому вимірі.

В процесі непростих якісних змін та переходу від технологічного до процесно-орієнтованого управління може виявитись, що певні ділянки бізнес-процесу доцільно автоматизувати за допомогою програм, наприклад, наших BPM систем.

12.07.2021

Чи можна повернути або обміняти програмний продукт BAS?

Всі ми звикли, що більшість товарів можна обміняти або повернути протягом  14 днів з дня покупки. Це врегульовано Законом України «Про захист прав споживачів». Та чи можна обміняти/повернути програму?

Читати більше

21.10.2020

Як обрати програму для обліку та управління підприємством

Перш, ніж приступати до вибору програми для обліку та управління, сформулюйте основні завдання, які Ви хочете вирішити, і цілі, які плануєте досягти за допомогою програмного продукту.

Читати більше

21.10.2020

Де купити програму для обліку BAS чи ERP?

До вибору компанії для придбання програми "BAS" необхідно підійти серйозно. Адже купуючи програму, Ви повинні бути впевнені, що в подальшому Вам нададуть якісні послуги з впровадження та супроводу програмного продукту.

Читати більше

Отримайте консультацію фахівця

з автоматизації бізнес-процесів