Вийшло оновлення програм BAS АГРО (версія 2.1.20.2)
06 травня 2022
Поділитися:
5 травня 2022 вийшло оновлення програми “BAS АГРО. Бухгалтерія” – реліз 2.1.20.2
В релізі оновлено версію FlyDoc
6 травня 2022 вийшло оновлення програми “BAS АГРО. Бухгалтерія елеватора, млина та комбікормового заводу” – реліз 2.1.20.2
В новому релізі:
Облік ПДВ
Нарахування і декларування ПДВ без реєстрації в ЄРПН
Реалізовано коригування податкових зобов’язань у випадку, якщо Додаток 2 до податкової накладної, що зменшує суму зобов’язань та виписаний платнику ПДВ, не зареєстровано в ЄРПН. Для нарахування коригування потрібно встановити позначку “Відображати зменшення суми компенсації без реєстрації в ЄРПН” на закладці “Додатково”.
Визначення ставки ПДВ платника особливого єдиного податку за ставкою 2%
Для організації-платника особливого єдиного податку за ставкою 2% у документах продажу за умовчанням встановлюється ставка ПДВ “Не ПДВ”. Для цього в обліковій політиці організації має бути вказана схема оподаткування “Єдиний податок та ПДВ” та зазначена група єдиного податку “Третя (2%)”.
Виписка податкових документів платнику особливого єдиного податку за ставкою 2%
Виписка Податкової накладної та Додатка 2 контрагенту-платнику особливого єдиного податку за ставкою 2% здійснюється як неплатнику із зазначенням типу причини невидачі 02. Для цього у картці контрагента має бути вказана схема оподаткування “Єдиний податок та ПДВ” та група єдиного податку “Третя (2%)” . При цьому ІПН контрагента можна не очищати.
Нові форми податкових документів
Рішенням ДПСУ відкладено на невизначений термін введення в дію форм Податкової накладної та Додатку 2 до неї версії № 13, затверджених раніше наказом Мінфіну № 15 від 17.01.2022. Наразі формуються та вивантажуються форми податкових документів № 12. Перехід на 13-у форму відбудеться автоматично через RDI після оголошення ДПСУ. Вручну вказати дату початку використання форми № 13 можна в службовому регістрі відомостей “Настройки законодавчих змін” через меню “Всі функції”.
Єдиний податок
Визначення облікової політики платника особливого єдиного податку 2%
Відповідно до ЗУ 2120-IX від 15.03.22 додано групу єдиного податку “Третя група (2%)”. Нову групу потрібно зазначити в обліковій політиці організацій-платників особливого єдиного податку 2%.
Зарплата та кадри
Документ “Реєстрація простоїв працівників організацій”
Документ “Реєстрація простоїв працівників організацій” реєструє оформлення простою з вини роботодавця. Оскільки простий оплачується з розрахунку не нижче за дві третини тарифної ставки встановленого працівнику розряду (окладу) автоматично буде встановлено процент оплати 66,67%.
У табелі обліку робочого часу простій з вини роботодавця відображається код «П»
В документі «Нарахування відпустки» дні простою не враховуються в розрахунку середнього заробітку.
Оплата невчасно виплаченої зарплати
Розраховується у місяці оплати заборгованості по зп в документі «Реєстрація разових нарахувань» після вибору виду розрахунку «Оплата невчасно виплаченої зарплати» та вказання місяця, за який розраховується компенсація.
Коригування календаря
Відповідно до Закону України «Про організацію трудових відносин в умовах воєнного стану» від 15.03.2022 р. № 2136-IX необхідно відкоригувати ознаку святкових та вихідних днів у квітні-травні 2022 р. – 24, 25 квітня, 1, 2, 9 травня.
В Регламентованому виробничому календарі на 2022 рік після натискання кнопки «Змінити день» потрібно змінити для 24 квітня, 1 травня ознаку «Свято» на ознаку «Неділя», для 25 квітня, 2 травня, 9 травня – змінити ознаку «Неділя» на «Робочий». Зберігти зміни у календарі. Відповідно до змін відкоригувати дні у графіках роботи.
Нормативно-довідкова інформація
Визначення кодів КАТОТТГ
Реалізовано можливість зазначення коду КАТОТТГ для довідника організацій, а також складів. Код КАТОТТГ рекомендується заповнювати для роздрібного складу (магазину), з якого здійснюються продажі товарів, які оподатковуються роздрібним акцизом.
Код КАТОТТГ організацій і магазинів може бути зазначений з метою підготовки до здачі нових форм звітності які наразі не введені в дію.
Друковані форми
Відповідно до Наказу Міністерства розвитку економіки, торгівлі і сільського господарства України від 08.04.2021 р №728 “Про затвердження галузевих типових форм облікових документів, які використовуються під час зберігання і переробки зерна та продуктів його переробки” реалізовано нові друковані форми:
- Рецепт (склад сировини і плановий розрахунок собівартості комбікорму) (типова форма N 118) (документ «Рецепт»);
- Вимога-накладна на відпуск сировини зі складу у виробництво (для комбікормових заводів) (типова форма N 119) (документ «Переробки»);
- Забірна картка на зерно, відпущене в переробку (типова форма N 111) (документ «Переробки»);
- Накладна на відпуск зерна в переробку (типова форма N 110) (документ «Переробки»);
- Накладна на здавання продукції із виробництва на склад (типова форма N 112) (документ «Переробки»);
- Накладна на здавання в дороблення нестандартної продукції зі складу (типова форма N 115) (документ «Переробки»);
- Рапорт про виробництво комбікормів і використання сировини на комбікормовому заводі (типова форма N 114) (документ «Переробки»);
- Розпорядження на відпуск зерна в переробку (типова форма N 109) (документ «Переробки»);
- Вимога-накладна на відпуск сировини зі складу у виробництво (для комбікормових заводів) (типова форма N 119) (документ «Акт списання»);
- Накладна на відпуск зерна в переробку (типова форма N 110) (документ «Акт списання»);
- Накладна на здавання в дороблення нестандартної продукції зі складу (типова форма N 115) (документ «Акт списання»);
- Розпорядження на відпуск зерна в переробку (типова форма N 109) (документ «Акт списання»);
- Рапорт про виробництво комбікормів і використання сировини на комбікормовому заводі (типова форма N 114) (документ «Надходження з переробки»);
- Вимога-накладна на відпуск сировини зі складу у виробництво (для комбікормових заводів) (типова форма N 119) (документ «Акт фасовки»);
- Накладна на здавання продукції із виробництва на склад (типова форма N 112) (документ «Акт фасовки».
Поділитися: