Головна/Новини/

Вийшло оновлення “BAS АГРО. Бухгалтерія елеватора, млина і комбікормового заводу” (версія 2.1.9.2)

Вийшло оновлення “BAS АГРО. Бухгалтерія елеватора, млина і комбікормового заводу” (версія 2.1.9.2)

18 лютого 2021

Шановні користувачі.

18 лютого 2021 вийшло оновлення програми “BAS АГРО. Бухгалтерія елеватора, млина і комбікормового заводу” – реліз 2.1.9.2

У новому релізі:

Облік військового збору

  • У зв’язку з введенням з 2021 р нової форми звіту “Податковий розрахунок сум доходу, нарахованого (сплаченого) на Користь платників податків – фізичних осіб, і сум утриманого з них податку, а також сум нарахованого єдиного внеску” змінена схема обліку військового збору. Тепер сума військового збору повинна враховуватися окремо для кожного виду доходів ПДФО.
  • У довіднику “Види доходів ПДФО” для кожного оподаткованого виду доходу вказується відповідний йому окремий вид доходу військового збору.
  • Необхідні дії після оновлення релізу
    • Якщо в довіднику “Види доходів ПДФО” використовуються додані самостійно оподатковувані види доходів ПДФО слід для кожного з них створити і вказати свій вид доходу військового збору.
    • Якщо до оновлення релізу відбувалося нарахування будь-яких оподатковуваних доходів крім заробітної плати (код доходу ПДФО 101) за 2021 рік – слід перерахувати і перепровести відповідні документи і скасувати проведення, перенаповнений і перепровести документи виплати таких доходів.

Відображення взаєморозрахунків з контрагентами в 1-ДФ

  • У зв’язку з тим, що в новій формі звіту дані по ПДФО будуть заповнюватися окремо по кожному місяцю звітного кварталу документ “Відображення взаєморозрахунків з контрагентами в 1-ДФ” починаючи з 1 кварталу 2021 р слід заповнювати окремо за кожен місяць кварталу.

Розрахунок середньої заробітної плати

Відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 09.12.2020 р №1213 “Про внесення змін до постанови Кабінету міністрів України від 08 лютого одна тисяча дев’ятсот дев’яносто п’ять р. №100” оновлений механізм розрахунку середньої зарплати. Зміни стосуються визначення розрахункового періоду, врахування премій при обчисленні середньої заробітної плати, а також формули розрахунку середнього заробітку в разі відсутності нарахувань в періоді розрахунку.

Змінений порядок розрахунку середнього заробітку застосовується для документів ( “Нарахування відпустки працівникам організацій”, “Оплата за середнім заробітком”) в залежності від дати початку події (починаючи з 12.12.2020 р включно).

Дії після оновлення релізу

Рекомендується перерахувати і перепровести документи оплати за середнім заробітком з датою початку події після 12.12.2020 р, якщо відбувалося нарахування премій хоча б за один з місяців розрахункового періоду.

Важливо!
Базовий період премії залежить від показника «Вид премії», зазначеного у вигляді розрахунку «Премія». Для коректного розрахунку премій рекомендуємо призначати премії документом «Введення відомостей про планові нарахування та утримання».

Призначення працівникам доплат фіксованою сумою (в тому числі премій) можливо документом «Реєстрація разових нарахувань працівникам організацій».

Звіт з праці 1-ПВ (місячна форма)

Відповідно до наказу Держстату України від 17.06.2020 р № 179 реалізована нова форма звіту державного статистичного спостереження Звіт з праці 1-ПВ (місячна).

Звіт по Єдиному соціальному внеску

Відповідно до наказу Міністерства фінансів України від 05.11.2020 р № 670 реалізована нова форма звіту по єдиному соціальному внеску.

Звіт № 1-зерно (місячна)

Відповідно до наказу Держстату України від 28.01.2020 р № 66 реалізована нова форма звіту державного статистичного спостереження № 1-зерно (місячна форма)

01.07.2022

Інструкція: Облік надання виробничих послуг в програмах BAS АГРО

Читати більше

29.06.2022

Як відобразити витрати на ремонт та модернізацію техніки в "BAS АГРО. Бухгалтерія"

Читати більше

28.06.2022

Інструкція: Облік мобілізованих співробітників з обмеженими можливостями в BAS АГРО

Читати більше

Виникли питання?

Залишайте заявку на консультацію спеціаліста