Головна/Новини/

Інструкція: Як відобразити перехідний лікарняний лист в програмах BAS АГРО

Інструкція: Як відобразити перехідний лікарняний лист в програмах BAS АГРО

14 липня 2022

Розглянем як відобразити перехідний лікарняний лист в програмах:

Якщо лікарняні «перехідні», тобто лікарняний починається в одному місяці, а закінчується в іншому, то при документальному оформленні слід дотримуватися наступних послідовностей.

По-перше, поки немає документа, що підтверджує хворобу, для коректного заповнення табеля і нарахування заробітної плати, час відсутності працівника слід зафіксувати одним з документів:

1. Відсутність на роботі організацій (Підсистема Кадри-Зайнятість)

 

Документ надає можливість реєстрації дати початку та причини відсутності працівника (хворіє, відсутність по нез’ясованій причині, та інші).

В документі зазначаємо:

  • список працівників;
  • дату початку відсутності працівника;
  • фіксується стан працівника – причина відсутності.

 

2. Нарахування по лікарняному листу, який також зафіксує відсутність співробітника.

Зазначаємо період «На лікарняному з:» – з дати відсутності до кінця місяця.

Закладку «Розрахунок середньої» – не заповнюємо.

Закладку «Нарахування» – Заповнити-Розрахувати. Результат – «0».

 

Вибір документа відсутності залежить від застосування/незастосування обмежень при розрахунку ЄСВ на ФОП. Якщо при розрахунку зарплати необхідно застосувати донарахування ЄСВ на ФОТ до рівня мінімальної заробітної плати, тоді оформлюємо документ «Нарахування по лікарняному листу», якщо ні – документ «Відсутність».

Відображення в Табелі обліку робочого часу організації:

 

В наступному місяці, після отримання підтверджуючих відсутність співробітника документів, формується Основний Документ «Нарахування по лікарняному листу» із зазначенням повного періоду відсутності.

В шапці документа вказуємо необхідні реквізити, зокрема, працівник, причина, місяць нарахування, період, первинний лікарняний лист (в разі наявності), номер та номер випадку непрацездатності.

На закладці «Розрахунок середньої» відображаються результати розрахунку середнього заробітку по варіанту «Для лікарняних листів» за допомогою кнопок Заповнити – Розрахувати.

Якщо в базі відсутні дані для розрахунку середньої, суму середньої можна ввести вручну. Відсоток оплати по лікарняному (який залежить від тривалості безперервного трудового стажу працівника), також може бути відредагований вручну або введенням додаткового документу «Введення відомостей для розрахунку страхового стажу».

 

На закладці «Нарахування» в табличній частині документа відображаються результати розрахунку сум лікарняного. Розрахунок здійснюємо автоматично натисненням кнопок Заповнити – Розрахувати.

 

Важливо! Не видаляємо сторнуючі рядки за минулий місяць для коректного відображення календарних днів при розрахунку середньої та податків.

Важливо! Розпроводимо лікарняний минулого місяця, це надасть можливість провести Основний документ «Нарахування про лікарняному листу» в поточному місяці, що має той самий період відсутності працівника.

Важливо! Якщо реєстрація відсутності в минулому місяці здійснювалась документом «Відсутність на роботі організацій», в такому випадку «Стан працівника організації» зафіксовано як «Хворіє». Тоді в Основному документі «Нарахування про лікарняному листу» слід встановити «Стан» – «Не змінювати».

 

Це надасть можливість провести Основний документ «Нарахування про лікарняному листу» в поточному місяці.

В день виходу на роботу працівника після лікарняного (якщо був оформлений документ «Відсутність на роботі організацій») оформлюємо документ «Повернення на роботу організацій» (підсистема Кадри – Зайнятість) для встановлення стану робітника «Працює» із зазначенням дати повернення.

 

Перехідні лікарняні у Додатку Д1 звіту «Податковий розрахунок сум доходу, нарахованого (сплаченого) на користь платників податків – фізичних осіб, і сум утриманого з них податку, а також сум нарахованого єдиного внеску».

Для відображення цих виплат у графі 8 Додатка Д1 зазначається код категорії застрахованої особи – «29».

Якщо лікарняні «перехідні», тобто лікарняний починається в одному місяці, а закінчується в іншому, то здійснюється розподіл лікарняних по місяцям, при цьому:

  • лікарняні вказуються у тому місяці, коли відбулось нарахування;
  • формується стільки рядків, на скільки місяців припадає період тимчасової непрацездатності, тобто якщо лікарняний почався у травні 2022 року, а закінчився у червні 2022 року, то буде 2 рядки.

Консультації по роботі в програмах від розробника
(067) 470-93-70, (063) 975-28-18

12.08.2022

Відео: Облік витрат і розрахунок собівартості в "BAS АГРО. Бухгалтерія"

Читати більше

09.08.2022

Відео: Відображення виплати авансів в "BAS АГРО. Бухгалтерія"

Читати більше

08.08.2022

Доповнення для друку ТТН із зазначенням габаритів транспортного засобу

Читати більше