Головна/Каталог проектів/

Впровадження системи контролю руху продукції на ТОВ “Глобинський переробний завод”

лого Глобинський

Глобинський переробний завод

Компанія входить до складу агропромхолдингу «Астарта-Київ». Продукція заводу: високопротеїновий шрот, соєве гідратоване масло і соєва оболонка.

Про проєкт

Автоматизовано робочих місць: 10

Впровадження системи:
ІН-АГРО: Система контролю руху продукції
ІН-АГРО: Система управління бізнес-процесами (ВРМS)

 

Менеджмент компанії постійно вдосконалює методи управління і забезпечення економічної безпеки. Необхідність виконання робіт по оптимізації основних виробничих процесів назрівала вже давно. У червні 2016 року прийнято рішення про автоматизацію процесів руху продукції і сировини на ТОВ «Глобинський переробний завод».

Система призначена для автоматизованого збору інформації про хід приймання зерна і відвантаження продукції: даних товарно-транспортних накладних, даних зважування, сировинної та виробничої лабораторій, а також оперативного формування необхідних даних для ведення оперативного обліку. Основою процесу є перенесення, зберігання і обробка інформації електронними засобами, що практично виключає втручання людини – основного джерела помилок і зловживань.

Крім цього, система інтегрується з комплексом відеоспостереження, що сприяє швидкій ідентифікації транспортних засобів та відстеження їх пересування по території підприємства.

Впровадження цієї системи дозволило отримати переваги в порівнянні з традиційними схемами приймання сировини і відвантаження продукції:

– перехід від паперових носіїв інформації (товарно-транспортних накладних, лабораторних аналізів) до електронних (безконтактні RFID-карти з пам’яттю)

– формування єдиної бази даних системи приймання зерна і відвантаження продукції, яка працює автоматично

– автоматичне формування товарно-транспортної накладної та інших документів в базі даних тільки при проходженні електронним документом всіх контрольних точок маршруту бізнес-процесу

– робота ваг здійснюється повністю в автоматичному режимі, без втручання вагаря

– максимальне виключення несанкціонованого втручання персоналу лабораторії та вагової

– інтеграція з системою відеоспостереження та архівування відеоінформації, що робить можливим відслідковувати підозрілі події і швидко знаходити винних

– автоматична ідентифікація транспортних засобів по їх реєстраційним номером

– часткова автоматизація процесу визначення якості сировини і продукції

– прозорість передачі інформації з СКДП в систему бухгалтерського обліку підприємства

Фахівці РАСК. ІН-АГРО вже мали відповідний досвід виконання аналогічних робіт на інших підприємствах. Крім того, в даний час агропромхолдинг «АСТАРТА-КИЇВ» експлуатує програмний комплекс, розроблений компанією «РАСК. ІН-АГРО».

В рамках ініційованого проєкту співробітниками РАСК. ІН-АГРО, за активної участі фахівців підприємства, були виконані консалтингові роботи по розробці і опису схем бізнес-процесів підприємства з ввезення сировини та вивезення продукції транспортними засобами (Ввезення сої автотранспортом, Вивіз продукції автотранспортом, Вивіз з/д транспортом, Ввезення з/д транспортом, Вивіз матеріалів за територію, Ввезення матеріалів на територію, Вивіз продукції зі стороннього складу кінцевого покупця, Переміщення продукції на сторонній склад, Переміщення продукції зі стороннього складу, Вивіз продукції для навантаження на вагони, Повторний лабораторний аналіз автотранспорту), повторний лабораторний аналіз (ЗД транспорт), Підпроцес (Вага брутто) Виїзд (Повторне зважування), Підпроцес (Вага брутто) В’їзд, Підпроцес (Вага брутто) Виїзд, Підпроцес (Вага ТАРА) Виїзд (Повторне зважування), Підпроцес (Вага ТАРА) В’їзд, Підпроцес (Вага ТАРА) Виїзд).

В Системі контролю руху продукції реалізована концепція Управління бізнес-процесами (BPM).

Для реалізації в програмному середовищі концепції BPM використана BPMS-система (інструмент управління бізнес-процесами) – технологічне програмне забезпечення для підтримки концепції BPM (розробник компанія «РАСК. ІН-АГРО»).

В процесі реалізації проєкту розроблено та реалізовано три доповнення до технічного завдання, що дозволило з досить великою точністю і повнотою відобразити і оптимізувати всі бізнес процеси на підприємстві.

Велика увага при проектуванні і розробці СКДП було приділено забезпеченню живучості системи – здатності системи виконувати свої основні функції, незважаючи на відмову одного або декількох з її елементів. Для забезпечення живучості системи застосовані три способи: програмне шунтування обладнання (несправне обладнання тимчасово, до відновлення його працездатності, виводиться з системи, а його функції в цей період виконує програмне забезпечення), дублювання обладнання в системі, резервування обладнання (на складі).

Компанія «РАСК. ІН-АГРО» спільно з субпідрядними організаціями виконали комплексну розробку і реалізацію проекту СКДП «під ключ», що включає в себе: проектування, будівництво, монтаж і пуско-налагоджувальні роботи, з подальшим гарантійним та сервісним обслуговуванням.

 

Розробка системи контролю руху продукції була реалізована на базі «Технологічної поставки».

Важливими складовими успішності проєкту вважаємо створення спільної високопрофесійної команди, що включає аналітиків, методистів, програмістів і інших фахівців високого рівня, професійне управління проєктом, чітке визначення цілей і цілеспрямована мобілізація всіх учасників на досягнення цілей проєкту і отримання якісного продукту при дотриманні план-графіку робіт.

Система була запущена в промислову експлуатацію в травні 2018 року.

В результаті реалізованого проєкту підприємство отримало систему, яка дозволяє попереджати можливі порушення при роботі заводу, простої і несанкціоновані спроби в’їзду транспорту на територію. Програмне забезпечення дозволяє виявляти порушення і помилки на об’єкті, видавати тривожні події оператору. Отриманий відеоряд прив’язується до кожної тривожної події і дозволяє швидко розбирати і реагувати на нештатну ситуацію. Таке рішення дозволяє фіксувати і надавати в реальному часі актуальну подієву інформацію в створений в агропромхолдингу «Астарта-Київ» Ситуаційний центр, через який агрохолдинг контролює свої віддалені об’єкти і сприяє прийняттю об’єктивних і своєчасних рішень з управління бізнес-процесами компанії.

Цікавить співробітництво?

Зв’яжіться з нами: