Головна/Каталог проектів/

Побудова єдиної IT-системи управління в холдингу “Золотий урожай” (група Lauffer) – найбільшому виробнику хліба в Україні

лого Урожай

Холдинг “Золотий урожай”

Найбільший виробник хліба в Україні, який об’єднує 39 хлібозаводів. До складу холдингу також входить ряд торгових компаній, які здійснюють оптові та роздрібні продажі хлібобулочної та кондитерської продукції.

Про проєкт

Автоматизовано робочих місць: 120

Впровадження системи: Управління виробничим підприємством

 

У березні 2011 року керівництвом холдингу, в який входить ТОВ «ТД« Золотий урожай», прийнято рішення створити ефективну систему управління інформацією про всі активи і процеси, що відбуваються на підприємстві з можливістю її консолідації, як на рівні холдингу, так і на рівні керуючої компанії.

До цього часу «Золотий урожай» вже мав багаторічний досвід використання програмного забезпечення різних виробників на різних платформах. Тому за основу нової системи обрано типовий продукт «Управління виробничим підприємством», який дозволив би організувати єдиний інформаційний простір і найбільш підходив для реалізації поставлених завдань по архітектурі IT-структури і функціонального наповнення.

ТОВ «ТД« Золотий урожай» для реалізації даного проекту в Донецькій області обрало підрядником компанію “РАСК. ІН-АГРО”, грунтуючись на наявний досвід і кваліфікацію його співробітників. Було укладено договір на розробку додаткових модулів і запуск системи в експлуатацію з використанням технології «проектного впровадження». В якості пілотних підприємств були визначені центральний офіс і один з хлібозаводів «Золотого врожаю».

Сам процес створення інформаційної системи управління підприємством почався з автоматизації бухгалтерського і податкового обліку, оперативного обліку виробництва хлібобулочних виробів, кадрового обліку та розрахунку заробітної плати. Надалі планувалося автоматизувати отримання консолідованої інформації по управлінської звітності, казначейству, управління закупівлями і виробництвом, управління персоналом.

Впровадження системи здійснювалося в кілька етапів, і складалося з обстеження та розробки технічного завдання, розробки системи відповідно до технічного завдання, а також дослідної експлуатації системи і запуску в промислову експлуатацію.

Завдяки злагодженим діям фахівців «РАСК. ІН-АГРО» та співробітників ТОВ «ТД« Золотий урожай» в III кварталі 2011 року розроблено технічне завдання за такими блоками:

  • «Підсистеми оперативного виробничого обліку хлібобулочного виробництва»
  • « Підсистема бухгалтерського та податкового обліку»
  • «Підсистема обліку зарплати і кадрів»
  • «Структура БД, архітектура системи, система управління НДІ»
  • «Інтеграція системи з системою обліку експедиції»

У III – IV кварталах 2011 року підрядник встановив нове програмне забезпечення і виконав розробку додаткових модулів. Також фахівцями «РАСК. ІН-АГРО» було проведено індивідуальне та групове навчання співробітників холдингу «Золотий врожай». В процесі впровадження і проведення дослідної експлуатації розробнику довелося виконати значний обсяг робіт по адаптації бізнес-процесів підприємства та типового функціоналу ПП. Була виконана величезна робота по оптимізації швидкодії системи при виконанні регламентних процедур закриття періоду і відновлення партійної послідовності. Особлива увага приділялася швидкості роботи нової системи, так як документообіг ТОВ «ТД« Золотий урожай» становить близько 20 тисяч документів в день.

1 січня 2012 року в ТОВ «ТД« Золотий урожай »повністю відмовилися від роботи в старій системі обліку, перейшовши на нову. Приймаючи таке ризиковане рішення, керівники ТОВ «ТД« Золотий урожай» холдингу«Золотий врожай» спиралися на те, що іншого способу переходу всієї компанії на новий продукт немає, проте вести паралельний облік при такому великому документообігу вкрай складно.

Проведено значний обсяг робіт по запуску системи:

  • сформовані залишки
  • введена первинна документація
  • підготовлені дані, необхідні для закриття періоду, і в прийнятні терміни підприємство змогло сформувати податкову звітність

В результаті 1 серпня 2012 року пілотний проєкт був зданий в експлуатацію. В даний час на підприємствах холдингу «Золотий врожай», розташованих в Донецькій області, створена розподілена база даних з трирівневою архітектурою IT-структури. Також проведена інтеграція з системою «клієнт-банк» і системою обліку експедиції. В даний момент йде етап «тиражування» – до системи підключаються інші хлібозаводи холдингу «Золотий врожай» і здійснюється централізація обліку.

У зв’язку з підключенням до системи нових підрозділів постійно зростає кількість її користувачів. Сьогодні в програмі «Управління виробничим підпріємством», впровадженої в холдингу «Золотий врожай», працює 225 осіб, серед яких бухгалтери, економісти, розраховувачі, фахівці виробництв, логістики, аналітики, IТ-фахівці, співробітники інших служб. Одночасно з базою працює до 120 користувачів.

Після впровадження системи було оформлено пільговий супровід.

Цікавить співробітництво?

Зв’яжіться з нами: