Головна/Новини/

Як вести облік на підприємстві у воєнний час

Як вести облік на підприємстві у воєнний час

16 травня 2022

26 травня 2022 р. відбувся вебінар для бухгалтерів, на якому ми розглянули найболючіші питання ведення обліку на підприємстві під час воєнного стану:

  • Як оформити загибель урожаю та падіж худоби (пропав врожай, падіж худоби: як коректно відобразити втрати в обліку?)
  • Як оформити мобілізацію працівника в програмах BAS (військовий облік на підприємстві: оформлюємо мобілізацію працівника)
  • Простій на підприємстві: як оформити та оплатити
  • Електронний документообіг – ближче ніж ви думаєте. Порівняння програмних продуктів для ЕДО.

Отримати запис вебінару

 

Відповіді на питання, які були задані під час вебінару:

Чи можна оформити документ “Відсутність із збереженням оплати” із виплатою “В міжрозрахунковий період”?

Можна, проте, якщо рівень нарахованого заробітку менше мінімальної заробітної плати, то виплату краще проводити разом із зарплатою, так як обравши виплату в міжрозрахунковий період документ «Відсутність із збереженням оплати» нарахує ЄСВ на дохід розрахований в цьому документів, тобто на рівень заробітку менше мінімальної заробітної плати, а документ «Нарахування зарплати та внесків» розрахує ЄСВ з врахуванням мінімальної бази і, відповідно, внески ФОП будуть включені в дві різні відомості окремими сумами, а саме: у відомість з виплатою «Відсутність зі збереженням оплати» потрапить сума нарахована документом «Відсутність із збереженням оплати», а у відомість з виплатою “Зарплата за місяць” – решта суми, розрахована з врахуванням мінімальної бази.

Чи є альтернатива в BAS АГРО по оформленню часу простою з вини працівника?

Так, як для простою з вини працівника окремий документ не передбачений, можна створити окремий вид розрахунку «Простій з вини працівника, неоплачуваний» з позначкою в табелі «П» (Простої) і способом розрахунку «Нульова сума» і провести його документом.

Як оформити відпустку без збереження ЗП?

Що стосується типових програмних продуктів лінійки BAS (BAS ERP, BAS КУП, BAS Бухгалтерія КОРП), то в них передбачений окремий документ «Відпустка без збереження оплати», в якому можна обрати два види відпусток за ст. 25, та за ст. 26.

В програмному продукті  BAS АГРО є можливість оформити відпустку за свій рахунок в документі «Нарахування відпустки працівникам організацій».

​Чи є в системах можливість вести військовий облік?

Так, в програмних продуктах BAS ERP, BAS КУП, BAS Бухгалтерія КОРП в карточці співробітника, за умови якщо в налаштуваннях розділу Кадри увікнена відповідна функціональна опція.

В BAS АГРО облік ведеться в карточці фізичної особи.

Чи можна змінити нарахування середнього заробітку та ЄСВ мобілизованого документом кадровим переміщенням? (в BAS АГРО)

Для розрахунку середнього передбачений документ «Оплата по середньому заробітку», для зміни ЄСВ ФОП рекомендуємо документ «Введення відомостей про планові нарахування і утримання»

​Питання стосовно призупинення трудового договору: Чи потрібно реєструвати наказ у військовій адміністрації і як вести облік?

Згідно із ст. 13 Закону N2136 дія трудового договору може бути призупинена у зв’язку з військовою агресією проти України, що виключає можливість надання та виконання роботи. Проте, в даному Законі не деталізовано чи потрібно погоджувати наказ про призупинення військово-цивільною адміністрацією. Є законопроект N7251, який передбачає, в разі його прийняття, погодження наказу роботодавця військово-цивільною адміністрацією, яка здійснює свої повноваження на відповідній території.

 

Організатор:
РАСК. ІН-АГРО

 

Інформаційний партнер:
Uteka.ua

01.07.2022

Інструкція: Облік надання виробничих послуг в програмах BAS АГРО

Читати більше

29.06.2022

Як відобразити витрати на ремонт та модернізацію техніки в "BAS АГРО. Бухгалтерія"

Читати більше

28.06.2022

Інструкція: Облік мобілізованих співробітників з обмеженими можливостями в BAS АГРО

Читати більше