Головна/Новини/

Вийшло оновлення “BAS АГРО. Бухгалтерія” (версія 2.1.10.1)

Вийшло оновлення “BAS АГРО. Бухгалтерія” (версія 2.1.10.1)

15 березня 2021

Шановні користувачі.

10 березня 2021 вийшло оновлення програми “BAS АГРО. Бухгалтерія” – реліз 2.1.10.1

У новому релізі:

Облік ПДВ

Нові форми податкових документів

 • Реалізовано заповнення Податкової накладної та Додатка 2 до неї відповідно до наказу Мінфіну № 734 від 02.12.2020.
 • Документи будуть формуватися за новою формою, починаючи з 01.03.2021, незалежно від дати виписки документів.
 • Нові реквізити “Код ознаки джерела податкового номера” продавця і покупця заповнюються автоматично в залежності від виду організації та контрагента, для кодів 3 і 4 – також від кількості знаків податкового номера.

Нова ставка ПДВ 14%

 • Згідно ЗУ № 1115-IX від 17.12.2020, додана ​​ставка ПДВ 14%.
 • Ставку 14% рекомендується вказати в номенклатурних картках відповідних товарів.
 • ВАЖЛИВО! Відповідно до Перехідних положень ПКУ, відвантаження сільськогосподарської продукції, за яку була отримана передоплата до 01.03.2021 за ставкою 20%, також здійснюється за ставкою 20%. В цьому випадку в документі “Реалізація товарів і послуг” ставка 20% вказується вручну
 • Відповідно до листа ДПСУ № 5257/7 / 99-00-21-03-02-07 від 01.03.2021, податкові документи за ставкою 14% не підлягають реєстрації до виходу наступних форм податкових документів. Для коректного заповнення Декларації з ПДВ, податкові документи за операціями поставки за ставкою 14% повинні бути сформовані в інформаційній базі в загальному порядку, але їх не слід відправляти на реєстрацію в ЄРПН. У разі, якщо в рамках однієї поставки відвантажуються товари за ставками 20% (7%) і 14%, до прийняття нових форм податкових документів рекомендується виписувати окремі Податкові накладні за ставкою 14%. Для автоматичної виписки таких податкових накладних рекомендується оформляти окремі документи продажу за ставкою 14%.

Автоматичне збільшення точності кількості при вивантаженні податкових документів

 • У форму вивантаження податкових документів в файл .xml (систему FREDO ЗВІТ) доданий перемикач “Коригування показників для точного дотримання формули Кількість * Ціна = Об’єм”.
 • Перемикач дозволяє в момент вивантаження перераховувати кількість за формулою “Обсяг поставки (гр. 10) / Ціна (гр. 7)” або, на вибір, ціну за формулою “Обсяг поставки (гр. 10) / Кількість (гр. 6)” з точністю до 9 десяткових знаків. Коригування виконується для рядків, для яких без коригування не дотримується формула “Кількість * Ціна = Обсяг поставки” з точністю до 1 коп.
  Якщо до поновлення при вивантаженні був увімкнений прапор “Точний розрахунок ціни”, перемикач за замовчуванням встановлюється в значення “Збільшувати кількість знаків після коми в ціні”.
 • Значення перемикача запам’ятовується і встановлюється за замовчуванням при наступному вивантаженні.
 • Коригування кількості в Податковій накладній забезпечує можливість формування Додатка 2 з кодом причини коригування 102 в разі часткового повернення товарів.
 • Якщо при реєстрації Податкової накладної використовувалось коригування (точний розрахунок) ціни, в Додатку 2 також рекомендується використовувати коригування ціни і вказувати код причини коригування 104.
 • Алгоритм розрахунку реквізитів документів інформаційної бази Податкова накладна та Додаток 2 не змінені. Коригування показників виконується тільки в момент вивантаження і не впливає на формування податкових документів в інформаційній базі.

Регламентована звітність

Звіт про зайнятість і працевлаштування осіб з інвалідністю

 • Відповідно до наказу Мінсоцполітики від 18.12.2020 р № 821 внесені зміни у формі звіту Звіт про зайнятість і працевлаштування осіб з інвалідністю.

Звіт з праці

 • Відповідно до наказу Державної служби статистики № 178 від 17.06.2020р реалізована нова форма звіту державного статистичного спостереження № 1-ПВ (квартальна) “Звіт з праці”.

Податкова декларація платника єдиного податку IV групи

 • Відповідно до наказу Міністерства фінансів України від 09.12.2020 р № 752 реалізована нова форма звіту Податкова декларація платника єдиного податку IV групи.
  Інтернет-підтримка і сервіси

RDI Service

 • Реалізовано механізм оперативного поширення через RDI Service і використання різних додаткових файлів. На даний момент в якості таких файлів може виступати список податкових інспекцій для завантаження в конфігурацію.
 • Особливості сервісу
  На відміну від інших даних, які розповсюджуються через RDI Service, завантаження і використання додаткових файлів не відбувається автоматично, а може бути виконано тільки за запитом користувача.
 • Порядок роботи
  1. Відкрийте форму «Додаткові файли RDI» (розділ Адміністрування – Сервіс). Для отримання з сервера списку доступних для завантаження файлів і їх версій натисніть кнопку «Оновити список». Форму також можна відкрити з вікна «Новини ІТС» за гіперпосиланням з новини про доступність нових файлів на сервері. В цьому випадку список доступних для завантаження файлів буде оновлено автоматично.
  2. Відзначте прапорцями необхідні файли і натисніть кнопку «Завантажити файли». Після закінчення завантаження файли будуть відображені в списку завантажених.
  3. З завантаженими файлами можна виконати наступні дії:
    • «Вивантажити в файл» – зберегти вміст файлу на диск для перевірки і подальшого використання;
     «Встановити» – в разі списку податкових інспекцій буде проведена завантаження даних за допомогою стандартної обробки “Завантаження податкових інспекцій»;
    • «Очистити дані» – якщо файл вже використаний його дані можна видалити з інформаційної бази, при цьому сам запис про фото буде збережено.
    • Попередньо отримані файли не будуть повторно пропонуватися в списку доступних до завантаження з сервісу до появи більш нової версії файлу.

 

01.07.2022

Інструкція: Облік надання виробничих послуг в програмах BAS АГРО

Читати більше

29.06.2022

Як відобразити витрати на ремонт та модернізацію техніки в "BAS АГРО. Бухгалтерія"

Читати більше

28.06.2022

Інструкція: Облік мобілізованих співробітників з обмеженими можливостями в BAS АГРО

Читати більше

Виникли питання?

Залишайте заявку на консультацію спеціаліста