Головна/Новини/

Вийшло оновлення “BAS АГРО. Бухгалтерія” (версія 2.1.20.1)

Вийшло оновлення “BAS АГРО. Бухгалтерія” (версія 2.1.20.1)

02 травня 2022

2 травня 2022 вийшло оновлення програми “BAS АГРО. Бухгалтерія” – реліз 2.1.20.1

 

У новому релізі:

 

Облік ПДВ

Нарахування і декларування ПДВ без реєстрації в ЄРПН

Реалізовано коригування податкових зобов’язань у випадку, якщо Додаток 2 до податкової накладної, що зменшує суму зобов’язань та виписаний платнику ПДВ, не зареєстровано в ЄРПН. Для нарахування коригування потрібно встановити позначку “Відображати зменшення суми компенсації без реєстрації в ЄРПН” на закладці “Додатково”.

Визначення ставки ПДВ платника особливого єдиного податку за ставкою 2%

Для організації-платника особливого єдиного податку за ставкою 2% у документах продажу за умовчанням встановлюється ставка ПДВ “Не ПДВ”. Для цього в обліковій політиці організації має бути вказана схема оподаткування “Єдиний податок та ПДВ” та зазначена група єдиного податку “Третя (2%)”.

Виписка податкових документів платнику особливого єдиного податку за ставкою 2%

Виписка Податкової накладної та Додатка 2 контрагенту-платнику особливого єдиного податку за ставкою 2% здійснюється як неплатнику із зазначенням типу причини невидачі 02. Для цього у картці контрагента має бути вказана схема оподаткування “Єдиний податок та ПДВ” та група єдиного податку “Третя (2%)” . При цьому ІПН контрагента можна не очищати.

Нові форми податкових документів

Рішенням ДПСУ відкладено на невизначений термін введення в дію форм Податкової накладної та Додатку 2 до неї версії № 13, затверджених раніше наказом Мінфіну № 15 від 17.01.2022. Наразі формуються та вивантажуються форми податкових документів № 12. Перехід на 13-у форму відбудеться автоматично через RDI після оголошення ДПСУ. Вручну вказати дату початку використання форми № 13 можна в службовому регістрі відомостей “Настройки законодавчих змін” через меню “Всі функції”.

Єдиний податок

Визначення облікової політики платника особливого єдиного податку 2%

Відповідно до ЗУ 2120-IX від 15.03.22 додано групу єдиного податку “Третя група (2%)”. Нову групу потрібно зазначити в обліковій політиці організацій-платників особливого єдиного податку 2%.

Зарплата та кадри

Документ “Реєстрація простоїв працівників організацій”

Документ “Реєстрація простоїв працівників організацій” реєструє оформлення простою з вини роботодавця. Оскільки простий оплачується з розрахунку не нижче за дві третини тарифної ставки встановленого працівнику розряду (окладу) автоматично буде встановлено процент оплати 66,67%. У табелі обліку робочого часу простій з вини роботодавця відображається код «П»

В документі «Нарахування відпустки» дні простою не враховуються в розрахунку середнього заробітку.

Оплата невчасно виплаченої зарплати

Розраховується у місяці оплати заборгованості по зп в документі «Реєстрація разових нарахувань» після вибору виду розрахунку «Оплата невчасно виплаченої зарплати» та вказання місяця, за який розраховується компенсація.

Коригування календаря

Відповідно до Закону України «Про організацію трудових відносин в умовах воєнного стану» від 15.03.2022 р. № 2136-IX необхідно відкоригувати ознаку святкових та вихідних днів у квітні-травні 2022 р. – 24, 25 квітня, 1, 2, 9 травня.
В Регламентованому виробничому календарі на 2022 рік після натискання кнопки «Змінити день» потрібно змінити для 24 квітня, 1 травня ознаку «Свято» на ознаку «Неділя», для 25 квітня, 2 травня, 9 травня – змінити ознаку «Неділя» на «Робочий». Зберігти зміни у календарі. Відповідно до змін відкоригувати дні у графіках роботи.

Нормативно-довідкова інформація

Визначення кодів КАТОТТГ

Реалізовано можливість зазначення коду КАТОТТГ для довідника організацій, а також складів. Код КАТОТТГ рекомендується заповнювати для роздрібного складу (магазину), з якого здійснюються продажі товарів, які оподатковуються роздрібним акцизом.

Код КАТОТТГ організацій і магазинів може бути зазначений з метою підготовки до здачі нових форм звітності які наразі не введені в дію.

Супровід програми

16.05.2022

Як вести облік на агропідприємстві у воєнний час

Читати більше

10.05.2022

Як оформити компенсацію за невиплачену заробітну плату в BAS АГРО. Бухгалтерія

Читати більше

09.05.2022

Онлайн-семінар 17.05.2022 "Спрощена система оподаткування за ставкою 2%: ведення діяльності, звітування"

Читати більше